Menu

Aktuálně připojení

Právě připojeni - hostů: 3 

Návštěvy

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes95
mod_vvisit_counterVčera138
mod_vvisit_counterTento týden574
mod_vvisit_counterTento měsíc2463
mod_vvisit_counterVšechny343688
Hlavní stránka O firmě
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
  • An Image Slideshow
O firmě PDF Tisk Email

Historie drogerie U BYLINÁŘE sahá až k roku 1946, kdy byla otevřena prodejna s bylinkami u Sýkorova mostu. V roce 1950 byla prodejna přeorientována na drogerii bez zaměření na bylinky a stala se součástí drogistické sítě prodejen (byla znárodněna). I přes tuto snahu nesplynula prodejna s davem a stále se mezi lidmi nazývala Bylinky u Sýkorova mostu.

Usměvavá blondýnka, paní Marie Valíčková, která začala v drogerii pracovat od roku 1959, vedla drogerii v duchu Bylinek. Spolu se svým manželem, panem Ladislavem Valíčkem, zde rozdávali rady a úsměvy až do roku 1985.

ostrava


Po roce 1989 byla touha manželů Valíčkových po znovuobnovení drogerie obrovská a i v důchodovém věku se rozhodli drogerii U BYLINÁŘE otevřít. Podařilo se to 17.února 1992, tentokrát v ulici Bozděchova č.4 (u domu kultury Vítkovic). Obchůdek hned získal sympatie zákazníků, kteří ocenili rozmanitost druhů bylin a čajů, ale také ochotu poradit a pomoci.

Dnes už manželé Valíčkovi nejsou mezi námi. Jejich snaha a tradice ovšem nezanikly. V jejích šlépějích dnes kráčí jejich snacha, paní Ivana Valíčková, která rozdává rady a úsměvy všem, kteří do prodejny U BYLINÁŘE zavítají.